Categories
News

Tyrone Elementary School homerooms 2003-2004

Kindergarten
Room A118
Mrs. Raffetto
Alec, Shane; Burket, Cheyanne; Confer, Hunter; Eckels, Cody; Fisher, Draven; Gailey, Austin; Isenberg, Sean; Isenberg, Sarah; Kobuck, Larry; McGovern, Sean; McNelis, III, Jeffrey; Minnich, Brittney; Shauf, Montana; Sunderland, Bryan; Swayne, Lauran; Walker, Kendra; Wilson, Sarah; Woomer, Kaleb and Baran, Anna.

Room A119
Mrs. Bock
Bogert, Trent; Bonsell, Rachel; Chamberlin, Marcus; Clouser, Ryan; Cox, Brooke; Cox, Joseph; Dolan, Kasidy; Farias, Phoenix; Fleck, John; Goss, Scott; Gray, Savanah; Hamp, Robert; Loudenslager, Storm; Lykens, Devin; Myers, Olivia; Noll, Madison; Rice, Emmy; Wagner, Corey and Watters, Ashley.

Room A120
Mrs. Russell
Baney, Jordan; Brenneman, Matthew; Brenneman, Darius; Brower, Jamie; Christine, Finnley; Conrad, McKayla; Conrad, Elizabeth; Decker, Brandon; Diebold, Mikayla; Hertzler, Zane; Hunter, Drew; Hunter, Beth; Julian, Shannon; Lucas, Steven; Maceno, Chase; Ortiz, Sade; Sorrick, Shelby; Stonebraker, Amy; Wilkins, Angela and Zook, Adam.

Room A123 AM
Ms. Rice
DelBaggio, Baylee; Eyer, Michael; Focht, Coy; Green, Kayla; Harton, Shae; Kurty, Michaela; Leech, Cody; Long, Emily; McCartney, Zachary; Mertiff, Jr, Todd; Politza, Anthony; Replogle, Courtnie; Russell, Diamond; Shaw, Brady; Sweeney, Dominic and Voyzey, Erika

Room A123 PM
Ms. Rice
Barnes, Daniel; Barnes, Quintin; Barnes, Jessie; Bilger, Kayla; Carroll, Kristi; Fetters, William; Fink, Gage; Romano, Jr, Jeffrey; Steele, Rochel; Stringer, Ryan; Teeters, Jr, Benjamin and Woodcock, Amelia.

Room A124
Mrs. Stoner
Ashcroft, Jack; Bonsell, Nicholas; Bray, Bronte’; Brown, Jesse; Cresswell, Claeton; Crofcheck, Carly; Hammond, Kalea; Hartsock, Eric; Kagarise, Mathew; Kleisus, Hannah; Lewis Jr, Aaron; Lucas, Dakota; Osterhout, Tessa; Oswalt, Donovan; Raabe, Mary; Reader, Richard; Robenolt, Charlee; Sessamen, Brittany and Shultz, Kyle.

Room A125
Mrs. Knarr
Burke, Chance; Crawford, Sawyer; Eaken, MacKenzie; Fink, Dakota; Gill, Amber; Hagenbuch, Katrina; Higgins, Marina; Hite, Moriah; Hoff, Thomas; Loose, Lance; Mills, Ted; Moore, Derek; Rhoades, Collin; Rudasil, Skylar; Sciarrillo, Bryttany; Soellner, Zacharia; Tangen, Eliza; Walters, Harley and Wiser, Jordan.

First Grade
Room B108
Mrs. Friday
Albright, Drew; Cole, Montana; Cowher, Vincent; Daugherty, David; Dougherty, Amber; Drass, Monica; Emenhizer, Nevin; Greene, Jordyn; Harper, Connor; Hunter, Garrett; Loose, Shaye; McCaulley, Israel; McManis, Meridith; Morrison, Sierra; Mull, Kayla; Patterson, Lauren; Reese, Amber; Robenolt, Lee; Shomo, Logan; Shultz, Brandon; Steinbugl, Joseph; Walls, Heidi and Walters, Tristen.

Room B109
Mrs. Jones
Bartos, Andrew; Bloom, Elizabeth; Couch, Alisha; Cowfer, Dakota; Dickson, Olivia; Grager, Michael; Hammond, Caleb; Harris, Shelby; Hockenberry, Andrew Scott; Johnson, Samantha; Koegler, Megann; Kustenbauder, Bryce; Lewis, Garret; Lingafelt, Tristan; Makdad, Jacob; Miller, Madalyn; Miller, Brittany; Mills, Dalton; Snyder, Zachary and Vance, Caroline.

Room B110
Mrs. Whited
Beam, Andrew; Daly, Alesia; Diehl, Michaela; Dugan, Hunter; Gardner, Collin; Gearhart, Shannon; Gendy, Samira; Getz, Nicholas; Greene, Lyndsay; Hawes, Becky Jean; Light, Dakota; Loudenslager, Brett; Mitchell, Preston; Myers, Mitchell; Romano, Emily; Rorabaugh, Joshua; Snyder, Ty; Soellner, Nathaniel; Walls, Rhett and Wheland, Micah.

Room B113
Mrs. Black
Aungst, Samantha; Benton, Johnny; Borgess, Sabrina; Chamberlin, Amber; Day, Michael; Dixon, Gared; Hartley, Patrica; Johnson, Christopher; Leeper, Justin; Matley, Taylor; McClellan, Briana; Mogle, Aaron; Morgan, Damon; Morrissey, Jasigha; Oldro, Kyle; Seeger, Kyle; Sessamen, Mikayla; Taylor, Bryant and Walk, Naomi.

Room B114
Ms. DeHaven
Andrews, McKaila; Cox, Nicole; Garber, Derrick; Goddard, Tyler; Harris, Mikayla; Hull, Eric; Kurtz, Courtney; Laird, Alyssa; Long, Thomas; McClucas, Samantha; Nyberg, Joshua; Plows, Jacob; Ramsay, Joseph; Robison, Kaleb; Scheidell, Arianna; Thompson, Nathaniel; Walk, Dakota; Williams, Thomas and Wilson, Hope.

B116
Mrs. Widmaier
Bonsell, Christopher; Bowser, Ivy; Brooks, Blake; Brower, Jordyn; Burket, Kathryn; Crawford, Silas; Drake, Autumn; Kaltenbaugh, Karah; Kensinger, Zachary; Lego, Dillon; Myers, Ronald; Rearick, Brandon; Roberts, Alayna; Tepsic, Noah; Tucker, Jr., Kirby; Vanderglas, Samantha; Weight, Schuyler; Wineland, Morgan and Wolfe, Benjamin.

Second Grade
Room A231
Mrs. Elder
Bodor, William; Case, Tristan; Christine, Bailey; Cox, Ryan; Diehl, Nicolette; Halloran, Shawn; Hazlett, Misti; Kilgus, Nathan; Robison, Mariah; Schopp, Jason; Shuey, Rosa; Sible, Jessie; Sprankle, Dustin; Sullivan, Courtney; Wiser, Sarah and Woodring, Garrett.

Room A233
Ms. Harrison
Albright, Terel; Berry, Dominic; Berry, Jacob; Bogel, Sierah; Bowser, Katie; Bray, Tyler; Chronister, Leah; Delaney, Steven; Gardner, Dale; Hoffman, Zachariah; Jackson, Jordan; Kaup, Julie; Keller, Kearstin; McCloskey, Harleigh; Miller, Kara; Muir, Jared; Nevling, Zachary; Sprankle, Freedom; Thompson, Samantha; Veit, Alexandra; Wilson, Dustin; Wilson, Simon and Yeager, Nathaniel.

Room A234
Mrs. Stager
Alec, Shaena; Dubois, Diana; Friday, Hayleigh; Hardy, Sterling; Lay, Amanda; Lehner, Shawn; McKeehen, Dalton; Moyer, Jonathon; Phillips, Shawn; Reese, Darren; Shaffer, Alison; Shetler, Benjamin; Strogen, Gryfinn; Westbrook, Kylor; Wilburn, Roxanne and Wirtner, Bradley.
A237
Mr. Koller
Snyder, Ty; Beckwith, Jared; Beebe, Aaron; Branstetter, Jesse; Chronister, Drew; Conrad, Olivia; Cowher, Kristian; Friday, Zachary; Gripp, Brandon; James, Morgan; Kagarise, Lindsey; Mills, Nicholas; Smith, Brenden; Smith, Jared; Tepsic, Ashley; Welch, Susannah; Weyer, Taylor and Whalen, Marijo.
Room A238
Ms. Miller
Craft, Jeremiah; Dorminy, Jacob; Friday, Zane; Goddard, Sierra; Lehner, Derek; MacNeill, Mia; Noel, April; Patton, Alexa; Sechrist, Nathan; Shultz, Luke; Stevens, Shyanne; Stewart, Kyle; Swartzendruber, Melissa; Umholtz, Seth; Warrender, Curtis and Williams, Caitlin.

Room A239
Ms. Stever
Beck, Kathleen; Daly, Daron; Dawson, Robert; Everhart, Rhett; Friday, Carmella; Harpster, Brandon; Payne III, Johnny; Robertson, Jeremiah; Ross, Chelsea; Stevens, Dustie; Waite, Johnathan; Walk, Elizabeth; Walls, Jessica; Williams, Caitlin; Wolfe, Jordan and Zimmerman, Desiree.

Room B104
Mrs. Bair
Clouser, Curtis; Crabtree, Jacob; Sprankle, Brian and Stiffler, Marabeth.

Third Grade
Room B107
Ms. Kopp
Holliday, Bruno and Shultz, Evan.
Room B221
Mr. Witmer
Berry, Miranda; Bock, Katherine; Diehl, Alfred; Fink, Ryan; Fowler, Wyatt; Hamilton, Derek; Hammond, Stephanie; Hanzir, Bethany; Hunter, Kenneth; Kirkpatrick, Mason; Liddick, Bethany; Liddick, Jessica; Lynn III, Charles; Moore, Kody; Parker, Alissa; Savino, Gwendolyn; Shirk, Matthew; Sprankle, Tifani; Tangen, Alivia and Walker, Morgan.

Room B222
Mrs. Rice
Barnett, Skye; Brooks, Alexis; Clark, Shanyn; Delaney, Jamie; Ferguson, Gregory; Fink, Brandon; Frye, Brittany; Garber, Brooklin; Gill, Tyler; Hill, Elizabeth; Miller, Andrea; Poorman, Brooke; Reader, Justin; Riggleman, Brittan; Sessamen, Ryan; Stewart Jr, Christopher; Wallace, Chase; Weaver, John and Wunder, David.

Room B223
Mr. Mitchell
Buchanan, Lauran; Corle, Tessa; Cowher, Makayla; Cushion, Anthony; Dutrow, Abby; Fisher, Mikayla; Gardner, Kristopher; Gardner, Miranda; Gearhart, Joseph; Goss, Jeffrey; Hample, Matthew; Hettinger, Alayna; Ingle, Lake; Loudenslager, Mikayla; McCloskey, Lukas; McKenna, Alexis; Ray, Quinton; Reese, Sarah; Weaver, Keturah and Wiser, Tyler.

Room B224
Mrs. Smithmyer
Belinda, Jacob; Biddle, Tyler; Campbell, Michaela; Carper, Neal; Fetters, Joshua; Fogleman, Amber; Friday, Amber; Gripp, Nicole; Jackson, Sadie; Johnson, Kayla; Nail, Cody; Osterhout, Amanda; Postreich, Karah; Raabe, Kyle; Reese, James; Smith, Marissa; Taylor, Kolten; Williams, Hayley and Wiser, Sadie.

Room B227
Ms. Topalanchik
Bates, Kayla; Chamberlin, Tiffany; Dean, MacKenzie; Ellenburg, Candace; Emeigh, Kelsey; Emigh, Lindsay; Flick, Adam; Henry, Brenden; Hewett, Angela; Kruis, Michaila; Kurtz, Brent; Miles, Angela; Moore, Kylie; Plows, Deanna; Shuey, Christina; Swartzendruber, Trevor; Taylor, Morgan; Welch, Seth and Zook, Hayden.

Room B228
Mrs. Albright
Angelo, Desiree; Babe, Max; Bonsell, Kristin; Brisbin, Alyssa; Busche, Kelly; Desch, Brooke; Dively, Tyler; Gault, Nicholas;Gavazzi, Lia; Hamer, Alyssa; Hoover, Shayna; Makdad, John; McGovern, Alison; Miller, Margaret; Mills, Maverick; Reed, Gage; Roberts, Sydney; Sleeth, Michael; Stroup, Dustin and Woomer, Lucas.

Room B229
Mrs. Wenzel
Ammerman, Sarah; Beard, Clara; Bogert, Devin; Branstetter, Casey; Burghard, Cole; Emerick, Catherine; Kennedy, Andreya; Miller, Matthew; Morrissey, Melissa; Moyer, William; Romano, Ryan; Schaul, Donovan; Snyder, Corey; Stiver, Faith; Stringer, Heather; Voyzey, Kendra; Weight, Alisha; Westley, Kaleb and Woomer, Jeffrey.

Fourth Grade
Room B107
Ms. Kopp
Eamigh, Josh

Room A311
Mrs. Oakes
Dean, Camron; Gunter, Kristopher; Hardy, Dalton; McElwain, Timothy; Miller, Ethan and Rodland, Skyler.

Room A312
Mrs. McMillan
Ashby, Kelly; Banks, Jacquelyn; Becker, Micheal; Berg, Jessica; Crabtree, Richard; Fry, Rebecca; Hoffman, Jessica; Kelley, John; Luke, Timothy; March, Devin; Mazer, Spencer; Murtiff, Emily; Pannebaker, Courtland; Phillips, Lisa; Pierson, Bailey; Rich, Beneval; Romano, John; Romano, Meredith; Snyder, Tyler; Sprow, Donna; Waite, Kimberly; Whalen, Heather and Wooten, Eric.

Room A313
Mrs. Fries
Barrett, Seth; Benn, Shannon; Bodor, Samantha; Bowers, Ridge; Conterras, Raymond; Durbin, Brooke; Frye, Casey; Givler, Shawn; Hardy, Tucker; Johnson, Kelsi; Loose, Joshua; Miller, Emily; Miller, Paige; Miller, Sean; Nevling-Ray, Corbin; Noye, Kendra; Patterson, Evan; Ray, Madelyn; Rodriguez, Audrianna; Ross, Tessa; Shaffer, Brandon; Simondale, Kailee; Stevens, Zachary; Taylor, Ian and Weight, Sierra.

Room A315
Mrs. Getz
Baird, Casey; Berry, Michael; Black, Logan; Bowser, Robby; Boyd, Storm; Boytim, Alvesta; Brokenshire, Emily; Brower, Destiney; Corl, Jordan; Dorminy, James; Friday, John; Fuoss, Jarrad; Mingle, Brody; Patton, Katrina; Rhoades III, Robert; Riggleman, Alexis; Rizzo, Megan Elizabeth; Shauf, Travis; Supenia, Alyssa; Tangen, Ivy; Williams, Breanna; Wolfe, Nicholas; Woomer, Clarissa and Zimmerman, Charles.

Room A316
Mrs. Judy
Alec, Sheena; Brenneman, Michael; Clark, Aaron; Conrad, Alison; Cowher, Breanna; Crabtree, Timothy; Decker, Morgan; Hample, Benjamin; Harris, Coleman; Isenberg, Ryan; Kobuck, Jennie; Kurtz, Alicia; McCaulley, Katelyn; Mills, William; Patton, Michaela; Riddle, Casey; Shaffer, Jared; Snyder, Gara; Spangler, Nicole; Stauffer, Madison; Voyzey, Jordan; Waite, Anthony; Wunder, Taylor; Yanchick, Michael and Zeiders, Dalton.

Room A317
Mrs. Hoover
Ayres, Caleb; Baker, Andreya; Barnes, April; Barnes, Jennifer; Bonsell, Lindsey; Cannistraci, Damion; Dean, Clara; Dickson, Cody; Friday, Brittany; Greene, Ronald; Gross, Brandon; Harker, Ashley; Harker, Bethany; Kobak, Kati; Maier, Joshua; Miller, Justin; Myers, Ryan; Reese, Jordan; Schroy, Aaron; Scott, Blair; Shultz, Christina; Snyder, Caleb; Weaver, Amy; Weston, Dylan; Wilt, Kayle; Wiser, Devon and Woomer, Tori.

Room A321
Mrs. Claar
Barony, Kayla; Barony, Kylie; Brown, Chelsea; Chronister, Kaleb; Clark, Bradley; Fisher, Derrick; Friday, Tyler; Gardner, Destiny; Getz, Christian; Gummo, Denea; Harpster, Christopher; Lucas, Dylan; Lucas, Macey; McClellan, Kayla; Miller, Taylor; Moore, Kelly; Nail, Sabre; Noel, Kobi; Patton, Nicholas; Replogle, Justin; Romano, Nicholas; Shields, Connor; Weaver, Brian; Weaver, Colton and Woomer, Jared.

Fifth Grade
Room B107
Ms. Kopp
Taylor, Kase

Room B312
Mrs. Lake
Barto, Danielle; Christine, Cody; Cowher, Korry; Emeigh, Samantha; Feltenberger, Tej; Ford, Ashley; Frey, Victoria; Hunter, Gabrielle; Marlett, Robert; Meek, Maggie; Miller, Kristen; Miller, Jeremy; Muir, Clint; O’Rourke, Jacob; Romano, Brandon; Romano, Danielle; Scott, Casey; Snyder, Derek; Stager, Adam; Swope, Kayley; Walls, Shanna; Watters, Dillon; Wertz, Autumn; Wooten, Maranda and Yacobucci, Thomas.

Room B313
Ms. Snyder
Bartos, Andrea; Briggs, Matthew; Brower, Benjamin; Bruner, Errin; Clark, Lyndzie; Cowher, Ashley; Cox, Alyssa; DeSoto, Daniel; Harpster, Kari; Harpster, Krista; Harpster, Brianna; Hook, Chelsey; Jin, Jian; Kelley, Levi; Kensinger, Tyler; Miller, Joseph; Miller, Harley; Romano, Brittany; Russell, Walter; Santoni, Chelsie; Spanik, Justin; Stringer, Jesse; VanAllman, Amber and Weight, William.

Room B314
Mrs. Toto
Biddle, Hannah; Burns, Elizabeth; Emigh, Derrick; Ferguson, James; Gonder, Grant; Halter, Hannah; Lehner, Laura; Megivern, Melissa; Miller, Ariane; Miller, Drew; Miller, Meghan; Moore, Kristin; Osterhout, Mahlon; Parks, Brandon; Pierson, Brooke; Robenolt, Billy; Rodkey, Kevin; Shaffer, Jesse; Stewart, Leisha; Turchetta, Sean; Vasbinder, Zachary; Walls, Samantha; Welsh, Avery and Wolfe, Matthew.

Room B316
Mrs. Fleck
Beard, Kammie; Boyd, Nicole; Brantner, Zachary; Briggs, Glenn; Conner, Elizabeth; Crawford, Christian; Cunningham, Alyssa; Daughenbaugh, Andrea; Day, Rick; Jackson, Trevor; Kimberling, John; McCormick, Cassi; McNeal, Cara; Morrissey, Amber; Myers, Tia; Noll, Tanner; Ott, Evan; Ripka, Kyle; Romano, Brooke; Roth, Mark; Russell, James; Schroy, Tessa; Snyder, Dustin; Steele, Tabatha; Wilson, Derrick

Room B318
Mr. Savino
Emery, Kurtis; McCaulley, Zackariah; Miller, Jonathan and Miller, Justin.

Room B319
Mrs. Vargo
Bennett, Lacey; Black, Allison; Bryan, Allison; Burke, Zachary; Clark, Cassandra; Dean, Chad; Faretta, Jordan; Green, Lindsey; Hazelett, Davis; Hewett, Megan; Higley, Johnathan; Hoover, Curtis; Keeley, Holli; Kuhstos, Hannah; Mazzotta, Danica; Morningstar, Ashley; Myers, Matthew; Nevling, Amy; Osterhout, Tyler; Rodriquez, Anthony; Stringer, Charles and Williams, Kiley.

Room B320
Mrs. Schultz
Adams, Jessica; Baney, Anthony; Bartlebaugh, Tyler; Bidoli, Anthony; Brill, Alexander; Burwell, Joshua; Gardner, Kassie; Gummo, Dallas; Johnson, Kyler; Lewis, Shane; McMonagle, Mark; Miller, Bethany; Miller, Jeremy; Mogle, Mariett; Moore, Chelsea; Patton, Taylor; Peightal, Montana; Shuey, Ashley; Snyder, Stephanie; Swartz, Erica; Thomas, Jessica; Walk, Isaac; Warrender, Andrew and Weyer, Stephen.